ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Uroczyste Śniadanie Wielkanocne

Tradycją naszego Domu już stało się świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego podczas uroczystego Śniadania Wielkanocnego, które odbyło się 5 kwietnia 2018r. w czasie trwającej jeszcze Oktawy Wielkanocnej.

Uczestnicy pod okiem terapeutów podczas treningu w pracowni kulinarnej przygotowali tradycyjne świąteczne potrawy: barszcz biały, jajka nadziewane chrzanem oraz sałatki. Nie mogło zabraknąć słodkich wypieków oraz owoców. Wszystko to zostało umieszczone na pięknie udekorowanym w wiosennych kolorach stole.

W spotkaniu wzięli udział także zaproszeni goście – Zarząd Stowarzyszenia „Otwarte Serce”, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz przyjaciele naszej placówki. Po rozpoczęciu spotkania przez Panią Dyrektor, głos zabrali zaproszeni goście, a po modlitwie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu.

Dla Uczestników Śniadanie Wielkanocne, to nie tylko pielęgnowanie tradycji i obyczajów, ale również możliwość spędzania czasu w rodzinnej, ciepłej atmosferze, której niestety czasem brakuje w domach naszych podopiecznych.