ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wycieczka do Warszawy

W dniach 11 i 12 czerwca 2019 roku uczestniczyliśmy w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Stolica przywitała nas piękną, słoneczną pogodą.

     Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania wszystkim znanego centralnego punktu – Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na XXX piętro- taras widokowy, z którego podziwialiśmy imponującą panoramę miasta.

Kolejną formą naszego zwiedzania był objazd centrum miasta autokarem, by później pieszo przemierzyć Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto, które są sercem i zarazem najpiękniejszym fragmentem miasta.

Pani Karolina, która była naszą przewodniczką przeprowadziła nas wzdłuż najbardziej reprezentacyjnych i znanych obiektów, między innymi zobaczyliśmy: Pomnik Mikołaja Kopernika, gmach Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydencki, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, Syrenkę Warszawską oraz Barbakan. Pełni wrażeń zakończyliśmy pierwszy dzień zwiedzania i pojechaliśmy do Hotelu Fort, w którym nocowaliśmy.

 

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od przejazdu Alejami Ujazdowskimi obok gmachu Sejmu. Odwiedziliśmy także jedno z najpiękniejszych założeń pałacowo-ogrodowych Europy – Łazienki Królewskie. Prawdziwym sercem tego miejsca jest Pałac na Wyspie. Podczas spacerowania ukwieconymi alejkami mogliśmy zobaczyć także Teatr na Wyspie, Biały Domek, Świątynię Diany, Pomarańczarnię i najbardziej znany w Polsce pomnik Fryderyka Chopina, a także Belweder – siedzibę prezydentów Polski.

Naszą wisienką na torcie, którą zakończyliśmy warszawską przygodę był Stadion Narodowy. Ten punkt wycieczki wywołał prawdziwą euforię wśród Uczestników. Stadion zwiedzaliśmy trasą Piłkarskie Emocje, na której poznaliśmy miejsca zarezerwowane podczas meczów dla zawodników.

Wyjazd do Warszawy z pewnością zostanie w pamięci Uczestników na długie lata, widoki dosłownie zapierały dech w piersiach, a dla większości grupy był to prawdziwy wielki świat jaki mogli zobaczyć po raz pierwszy w życiu.