ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs muzyczny i piknik integracyjny

   Jesień rozpoczęliśmy wyjazdem do zaprzyjaźnionego Brnia na konkurs piosenki współczesnej połączony z piknikiem integracyjnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach projektu „Niezwykła moc zwykłego śpiewania”, a udział w nim prócz naszej placówki wzięły jeszcze ŚDS w Oleśnicy oraz WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nasi wokaliści zaśpiewali piosenkę grupy Enej pn. ”Kamień z napisem LOVE”, zajmując pierwsze miejsce ex æquo z pozostałymi placówkami.

Po ogłoszeniu werdyktu konkursu, rozpoczął się piknik integracyjny.

Tańce w wesołych rytmach, a także możliwość spotkań kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionych placówek sprawiło Uczestnikom mnóstwo radości.

Ostatnim i zarazem bardzo interesującym etapem spotkania był koncert cenionego muzyka Wojciecha Klicha wraz z zespołem. Z pewnością było to bardzo emocjonujące i ciekawe doświadczenie dla całej grupy odbiorców.

Po tak długiej przerwie związanej z pandemią taki wyjazd okazał się znakomitą odskocznią od codzienności, a bogate nagrody dla zwycięzców konkursów okazały się mobilizacją dla pozostałej części Uczestników.