ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Po raz kolejny zdobywamy Tatry

     21 i 22 czerwca 2023r. nasi Uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Zakopanego, organizowanej przez Stowarzyszenie „Otwarte Serce”. Stolica Polskich Tatr jest już dobrze znana zdecydowanej większości naszych podopiecznych, jednak w tamte strony bardzo chętnie zawsze wracamy.

Nocleg i wyżywienie zapewnił nam ulubiony kompleks wypoczynkowy Limba w Poroninie. Dzięki sprzyjającej pogodzie mieliśmy możliwość odwiedzić kilka pięknych miejsc – Bachledówkę, Krzeptówki, Wielką Krokiew, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Podczas tego pobytu postanowiliśmy poznać góry nieco bliżej i w naszym planie zwiedzania znalazła się również Dolina Chochołowska. Część trasy przemierzyliśmy Kolejką Rakoń, ale w dalszą drogę wyruszyliśmy spacerując w promieniach ciepłego słońca, natomiast Pan Przewodnik zadbał, by na trasie nie ominąć żadnych ciekawostek.

Pobyt jak to zazwyczaj bywa upłynął nam zdecydowanie za szybko, ale w bardzo przyjemnej atmosferze. Niektórzy Uczestnicy wcale nie chcieli wracać do domów ;). Z pewnością jeszcze nie raz wrócimy w tamte strony, aby znów poznać bliżej te piękne miejsca.