ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obchody Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych

W związku z obchodami Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w Tarnowie, 10.05.2016r. wybraliśmy się na kolejną wycieczkę. Tym razem naszym celem było zwiedzanie Teatru im. Ludwika Solskiego, ale troszkę inaczej - od kulis.

Dowiedzieliśmy się jak powstaje spektakl od napisania scenariusza poprzez uszycie kostiumów, aż do premiery. Dotarliśmy do miejsc, które dla oczu zwykłej publiczności są niedostępne. W stolarni, pracowni krawieckiej i magazynie kostiumów pracują rzemieślnicy, którzy współtworzą każde przedstawienie. Ukryci w labiryncie teatru są niewidocznymi twórcami małych dzieł sztuki, które można później podziwiać na scenie.

Kolejnym etapem naszej wycieczki była wystawa pt. „Cały czas w pracy” w Pałacyku Parku Strzeleckiego. Z dużym zaciekawieniem podziwialiśmy tam dzieła sztuki współczesnej. Kolejno wyruszyliśmy na spacer po Parku Strzeleckim. Zwieńczeniem naszej wycieczki ku radości uczestników były lody. Wszyscy mieli możliwość wybrania ulubionego smaku i wypoczęcia na łonie natury. Wycieczkę z pewnością można zaliczyć do udanych!