ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wycieczka do Ochotnicy Dolnej

Uczestnicy naszego Domu wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Ochotnicy Dolnej w dniach 14.06.2016-15.06.2016r. organizowanej przez Stowarzyszenie „Otwarte Serce”.

W pierwszym dniu główną atrakcją jaką nam zapewniono był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, gdzie podziwialiśmy okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody: Zamek Dunajec w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, skansen na półwyspie Stylchen, Zielone Skałki oraz Pieniński Park Narodowy. Podczas rejsu towarzyszyli nam również Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Pan Bogdan Sosin oraz proboszcz parafii w Szczucinie ks. Zygmunt Warzecha.

W pensjonacie Ksiądz Proboszcz opowiedział nam historię Dni Młodzieży po czym odmówiliśmy wspólną modlitwę. Popołudnie rozpoczęliśmy od wspólnych śpiewów w góralskiej chatce przy naszym pensjonacie. Wieczorem przy kominku i grillu dołączył do nas równie rozśpiewany góral. Na zakończenie dnia do późnych godzin nocnych i do utraty sił naszych podopiecznych (a także opiekunów i terapeutów) odbyła prawdziwie góralska potańcówka. Kolejny dzień to zwiedzanie słonecznej Szczawnicy. Korzystając z tego, że pogoda nas rozpieszczała po powrocie do pensjonatu podopieczni wraz z opiekunami konkurowali w rozgrywkach sportowych, a na zakończenie rozegraliśmy mecz: kobiety vs mężczyźni. Tak nasza wycieczka pomału dobiegała końca i bardzo ciężko było się nam pakować, czego jednak nie unikliśmy. Drogę powrotną umilaliśmy sobie wspólnymi śpiewami oraz opowieściami, które stawały się już tylko wspomnieniami.

Radość w oczach naszych Uczestników, którzy niejednoktronie po raz pierwszy wyjechali na taką wycieczkę poza dom była bezcenna dla terapeutów. Bardzo się cieszymy, że możemy dać naszym Uczestnikom kolejne powody do radości i mnóstwo wspomnień.