ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wizyta w Szczucinie

21 czerwca 2016r. całą grupą wraz z Panią Kierownik oraz terapeutami wybraliśmy się do Szczucina.

W programie wycieczki mieliśmy przedstawienie aktorów z Zespołu Szkół w Szczucinie – Kopciuszek w wersji współczesnej. Byliśmy pełni podziwu dla aktorów, którzy wręcz profesjonalnie odegrali swoje role i spowodowali, że na chwilę przenieśliśmy się w fikcyjny świat.

Kolejnym wyczekiwanym punktem naszej wycieczki była wizyta w lodziarni Dudek. Uczestnicy z wielką przyjemnością wybierali kolejne smaki. Finalnie przeszliśmy do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie dzięki uprzejmości Pana Burmistrza Andrzeja Gorzkowicza mieliśmy możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Urzędu. Pan Sekretarz Kazimierz Tęczar ciekawie opowiedział nam o referatach i jednostkach organizacyjnych UMIG, a na koniec zaprosił nas do pokoju Pana Burmistrza, gdzie nasi Uczestnicy mieli możliwość zasiąść na najważniejszym fotelu w całym Urzędzie – fotelu samego Burmistrza. Okazję oczywiście z wielką przyjemnością wykorzystali i przez chwilę mogli się poczuć jak włodarze całej gminy.

Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów i Pań Barbary Musiał oraz Anety Lichwała z Zespołu Szkół w Szczucinie za spektakl, który dla nas przedstawili.

Bardzo dziękujemy również Pani Alinie Dudek za bardzo miłe przyjęcie i obfite porcje lodów dla naszych Uczestników. Podziękowania należą się również Panom Burmistrzowi i Sekretarzowi za równie miłe przyjęcie i zapoznanie naszych Uczestników z Urzędem.