ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Mobilny Salon Fryzjerski w ŚDS

W naszym Domu prowadzony jest tydzień tematyczny dotyczący pracy fryzjera. Podczas zajęć Uczestnicy zapoznali się pracą fryzjerki, jej ubiorem, przyborami, ze strzyżeniem, różnymi rodzajami fryzur, modelowaniem, tapirowaniem itp.

Panie terapeutki opowiedziały o przydatności wykonywania tego zawodu oraz wzbogaciły słownik Uczestników o wyrazy związane z pracą fryzjera. W związku z tym 13 lipca 2016r. w ŚDS gościliśmy Mobliny Salon Fryzjerski AF STUDIO Aleksandry Fijał. Pani Aleksandra przedstawiła naszym Uczestnikom tajniki pracy fryzjera, opowiedziała o wykorzystywanym sprzęcie i narzędziach oraz udzieliła nam dużo cennych wskazówek. Głównym punktem spotkania było wykonanie strzyżenia damskiego oraz męskiego naszym chętnym Uczestnikom. Pozostali z wielką ciekawością obserwowali każdy ruch Pani Aleksandry i zadawali liczne pytania dotyczące wykonywanego zawodu. Uczestnikom tak bardzo spodobała się ta część spotkania, że ustawiła się długa kolejka chętnych do strzyżenia.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Aleksandrze za wizytę w naszym Domu, czas który nam poświęciła aby zaznajomić nas z wykonywanym zawodem i cenne wskazówki których nam udzieliła.