ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
W DĄBROWICY

STOWARZYSZENIE „OTWARTE SERCE”
RODZICÓW, OPIEKUNÓW I PRZYJACIÓŁ
NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Przystanek wyjątkowej Pielgrzymki

22 lipca 2016r. był dla nas szczególnym dniem, który na pewno zapisze się w hisotrii naszej placówki. Bowiem tego dnia w ramach Tygodnia Misyjnego w parafii Szczucin odwiedziła nas młodzież z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Zagranicznej młodzieży towarzyszyła również liczna grupa wolontariuszy z naszej parafii oraz ks. Tomasz. Nasz Dom znalazł się na trasie Pielgrzymki zorganizowanej dla młodzieży.

Tego dnia odwiedzili nas także członkowie Zarządu Stowarzyszenia „Otwarte Serce” na czele z Panem Prezesem Bogdanem Sosinem oraz proboszcz parafii w Szczucinie – ks. Zygmunt Warzecha. Po powitaniu przez Panią Kierownik młodzież chętnie skorzystała z przygotowanego poczęstunku aby nabrać sił na dalszą drogę. Następnie nasi Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, do których przyłączyli się również goście. Po wspólnych śpiewach głos zabrał ks. proboszcz oraz Prezes Stowarzyszenia, który zaprosił gości do obejrzenia naszej placówki.

Uczestnicy w ramach zajęć artystycznych przygotowali dla naszych gości pamiątkowe breloczki, upamiętniające pobyt w naszej placówce podczas Światowych Dni Młodzieży. Pomimo bariery językowej nasi Uczestnicy świetnie poradzili sobie z zawarciem nowych znajomości i jak to zwykle bywa ciężko było się rozstać obu grupom.